University of Greenwich

Univerzita má 3 kampusy – jeden v Londýne (Avery Hill) a dva v Kente (Greenwich a Medway). Kampusy sú ľahko dostupné autom alebo mestskou dopravou (autobus, vlak), s dobrým spojením z letísk v Londýne.

 

 

Greenwich kampus

Je najväčší z troch kampusov, leží na brehoch rieky Temža a patrí do zoznamu svetového dedičstva. Kampus tvoria 3 barokové budovy z konca 17. storočia. Má výborné dopravné spojenie – do centrálneho Londýna sa dostanete vlakom len za 10 minút. Študenti na Greenwich kampuse si môžu vybrať medzi ubytovaním v niektorej zo 4 rezidencií (pešia dostupnosť od kampusu) alebo v Student Village v Avery Hill kampuse (20 minút cesty univerzitným autobusom, ktorý premáva medzi jednotlivými kampusmi bezplatne). Samozrejmosťou je bezplatné internetové spojenie či 24 hodinová podpora študenta.

 

 

 

 

 Avery Hill kampus

Nachádza sa v Elthame, v juhovýchodnej časti Londýna a je obklopený zeleňou. Študenti profitujú z prvotriednej kvality výučby, športového vybavenia a možností ubytovania. Kampus tvoria 2 komplexy – Mansion House a Southwood, do ktorých sa nedávno investovalo 14 miliónov libier, čo svedčí o najmodernejšom vybavení a TOP kvalite. Ak sa rozhodnete pre vzdelanie v oblasti zdravotníctva, čakajú vás tu špičkové klinické laboratóriá. Pre študentov, ktorí uvažujú nad kariérou v športe, sú tu športové ihriská a zariadenia vrátane športovo-vzdelávacieho centra s multifunkčnou športovou halou. Student Village ponúka ubytovanie pre cca 1 000 študentov, panuje tu priateľská atmosféra. Študenti tu majú k dispozícii kaviareň, jedáleň, obchod, práčovňu, posilňovňu či priestor na odloženie bicyklov. Kampusové areály sa nachádzajú na okraji parku Avery Hill Park a sú od seba vzdialené 10 minút pešou chôdzou. V parku tiež nájdete vonkajšiu posilňovňu, stolný tenis či vyznačenú turistickú trasu (Green Chain Walk). Avery Hill kampus je ideálnym miestom pre študentov, ktorí chcú študovať v Londýne a cítiť atmosféru veľkomesta. Do centrálnej časti Londýna sa dostanete vlakom za 30 minút. Medzi kampusmi Avery Hill a Greenwich premáva bezplatný univerzitný autobus.

 

 

 

Medway kampus

Pokrokový univerzitný komplex sídliaci v historickom prostredí Kentu s 10 000 študentskou komunitou. Škola sa môže popýšiť najmodernejším vybavením, prvotriednou technikou, rozsiahlou knižnicou či špičkovým laboratóriom o rozlohe 8,000m2. V areáli nájdete kaviarničky a bary či atraktívny areál s vonkajším posedením, ktorý je ideálny pre organizovanie rôznych podujatí, takisto tenisový kurt a posilňovňu. Kampus má veľa zelene. Medway park ponúka aj ďalšie možnosti na šport – môžete si zaplávať v bazéne alebo zabehať si na profesionálnej bežeckej dráhe. V blízkosti kampusu sa nachádza obchodné centrum s kinom, reštauráciami a barmi. Študent tak môže popri škole tráviť svoj voľný čas naozaj plnohodnotne a aktívne. Do centra Londýna sa dostanete vlakom za cca 45 minút.

 

       

Štúdium v Anglicku, Univerzity v Anglicku, práca v Anglicku 5/5 3
Spracovávame súbory cookies. Pomáhajú nám k správnemu fungovaniu webovej aplikácie, na poskytovanie funkcií sociálnych sietí, personalizáciu obsahu a inzercie a k analýzam jeho návštevnosti. používaním webu súhlasíte s ich použitím.