Školné v Anglicku

Aké budeš platiť školné na vysokej škole v Anglicku?

Bakalár

  • Britský vzdelávací systém patrí k tým najkvalitnejším, preto musíš počítať aj s vyššími nákladmi na štúdium. Čiastky sa samozrejme líšia podľa toho, či budeš študovať bakalárske alebo magisterské štúdium. Všeobecne platí, že školné za bakalárske štúdium je na všetkých univerzitách rovnaké a to 9 250 libier. Financovanie magisterského štúdia funguje inak ako je tomu u bakalárskeho.

Magister

  • U tohto typu štúdia je na každej univerzite, koľko si za štúdium bude účtovať, preto sa ceny magisterských programov môžu líšiť v závislosti od univerzity. Ale to nie je všetko. Aj v rámci univerzity sa môžeš stretnúť s rôznou výškou školného podľa toho, aký odbor by si chcel študovať. Poplatky za magisterský program sa tak môžu pohybovať od 4 500 libier až do 10 000 libier.

Ak sa Ti pri pohľade na školné zdá, že si univerzitu v Anglicku nebudeš môcť dovoliť, si na omyle! Ako študent EU máš nárok na vládnu študentskú pôžičku, ktorá Ti pokryje všetky náklady spojené so školným. Pôžička je nastavená tak, že Ťa jej splácanie po ukončení univerzity určite nezruinuje. Pôžičku splácaš len určitý počet rokov a iba v prípade, že Tvoj príjem presiahne určitú čiastku stanovenú britskou vládou. 

Štúdium v Anglicku, Univerzity v Anglicku, práca v Anglicku 5/5 3
Spracovávame súbory cookies. Pomáhajú nám k správnemu fungovaniu webovej aplikácie, na poskytovanie funkcií sociálnych sietí, personalizáciu obsahu a inzercie a k analýzam jeho návštevnosti. používaním webu súhlasíte s ich použitím.