Podmienky prijatia na univerzitu v Anglicku

Čo budeš potrebovať k vybaveniu zápisu na britskú univerzitu?

Proces vybavovania na britskú univerzitu nie je vôbec komplikovaný. Okrem toho, že si budeš musieť zriadiť účet v systéme UCAS (s ktorým Ti pomôžeme), budeš potrebovať iba štandardné dokumenty, ktorých zariadenie by nemal byť problém. Pokiaľ sa nehlásiš na umelecký odbor,  vyhneš sa dokonca aj prijímaciemu procesu a celé rozhodovanie univerzity sa bude diať na základe odovzdaných dokumentov.

Maturitné vysvedčenie

Prihlášky na univerzity sa samozrejme posielajú skôr, ako obdržíš maturitné vysvedčenie. S tým univerzity počítajú a preto ho môžeš poslať dodatočne po úspešnom absolvovaní maturitnej skúšky.

Výpis známok (nie všetky školy si ho vyžiadajú)

Tento dokument by Ti mala vystaviť Tvoja stredná škola. Tvorí ho jeden list, ktorý obsahuje všetky Tvoje absolvované predmety a známky za doterajšie štúdium. Na univerzitu musíš poslať slovenský originál, ale aj oficiálny anglický preklad.

Preukaz totožnosti

Môžeš poslať kópiu pasu alebo občianskeho preukazu.

Motivačný list

V Británii známy ako Personal Statement. V liste by si mal vysvetliť, prečo chceš študovať v Británii, prečo si si vybral danú univerzitu a aký máš vzťah k vybranému odboru. Môžeš tiež spomenúť Tvoje plány a sny do budúcna spojené s odborom. Dĺžka listu by nemala presiahnuť 4000 znakov resp. 47 riadkov. S motivačným listom Ti samozrejme radi pomôžeme.

Referencia

Najlepšia je referencia od Tvojho učiteľa, ktorý Ťa pozná najlepšie. Mal by opísať, ako Ťa pozná, Tvoju osobnosť a vyzdihnúť Tvoje pozitívne stránky. Pokiaľ si popri škole brigádoval, môžeš neskôr zaslať aj odporúčací list od zamestnávateľa.

Anglický certifikát

Pre britské univerzity sú najvhodnejšie certifikáty CAE alebo IELTS. To, aké skóre musíš dosiahnuť, závisí od univerzity na ktorú sa hlásiš, preto Ťa na potrebné body vždy upozorníme. Máme v ponuke aj univerzity, ktoré Ťa príjmu len s maturitou z angličtiny. Stačí sa nás opýtať a ich zoznam Ti zašleme.

Štúdium v Anglicku, Univerzity v Anglicku, práca v Anglicku 5/5 3
Spracovávame súbory cookies. Pomáhajú nám k správnemu fungovaniu webovej aplikácie, na poskytovanie funkcií sociálnych sietí, personalizáciu obsahu a inzercie a k analýzam jeho návštevnosti. používaním webu súhlasíte s ich použitím.