Podmienky prijatia na univerzitu v Anglicku

Čo budeš potrebovať k vybaveniu zápisu na britskú univerzitu?

Proces vybavovania na britskú univerzitu nie je vôbec komplikovaný. Okrem toho, že si budeš musieť zriadiť účet v systéme UCAS (s ktorým Ti pomôžeme), budeš potrebovať iba štandardné dokumenty, ktorých zariadenie by nemal byť problém. Pokiaľ sa nehlásiš na umelecký odbor,  vyhneš sa dokonca aj prijímaciemu procesu a celé rozhodovanie univerzity sa bude diať na základe odovzdaných dokumentov.

1

Maturitné vysvedčenie

2

Výpis známok

3

Preukaz totožnosti

4

Motivačný list

 
5

Referencie

6

Anglický certifikát

Maturitné vysvedčenie

Prihlášky na univerzity sa samozrejme posielajú skôr, ako obdržíš maturitné vysvedčenie. S tým univerzity počítajú a preto ho môžeš poslať dodatočne po úspešnom absolvovaní maturitnej skúšky.

Výpis známok

Tento dokument by Ti mala vystaviť Tvoja stredná škola. Tvorí ho jeden list, ktorý obsahuje všetky Tvoje absolvované predmety a známky za doterajšie štúdium. Na univerzitu musíš poslať slovenský originál, ale aj oficiálny anglický preklad.

Preukaz totožnosti

Môžeš poslať kópiu pasu alebo občianskeho preukazu.

Motivačný list

V Británii známy ako Personal Statement. V liste by si mal vysvetliť, prečo chceš študovať v Británii, prečo si si vybral danú univerzitu a aký máš vzťah k vybranému odboru. Môžeš tiež spomenúť Tvoje plány a sny do budúcna spojené s odborom. Dĺžka listu by nemala presiahnuť formát A4. S motivačným listom Ti samozrejme radi pomôžeme.

Referencie

Najlepšie sú dve referencie od Tvojich učiteľov, ktorý Ťa poznajú najlepšie. Mali by opísať, ako Ťa poznajú, Tvoju osobnosť a vyzdihnúť Tvoje pozitívne stránky. Pokiaľ si popri škole brigádoval, môžeš pripojiť odporúčací list od zamestnávateľa.

Anglický certifikát

Pre britské univerzity sú najvhodnejšie certifikáty CAE alebo IELTS. To, aké skóre musíš dosiahnuť, závisí od univerzity na ktorú sa hlásiš, preto Ťa na potrebné body vždy upozorníme. Pokiaľ si urobil rozhodnutie prihlasiť sa na univerzitu neskoro, máme v ponuke aj univerzitu, ktorá Ťa príjme len s maturitou z angličtiny.

Spracovávame súbory cookies. Pomáhajú nám k správnemu fungovaniu webovej aplikácie, na poskytovanie funkcií sociálnych sietí, personalizáciu obsahu a inzercie a k analýzam jeho návštevnosti. používaním webu súhlasíte s ich použitím.