10 dôvodov prečo študovať v Anglicku

Pár dobrých dôvodov prečo študovať práve v Anglicku

Londýn a doubledecker

  • Najlepšie univerzity na svete – Áno, je to tak! Veľká Británia si už niekoľko rokov drží pozíciu s najlepším vysokoškolským vzdelávacím systémom na svete! Ukončením jednej z univerzít v Anglicku tak získaš obrovskú pridanú hodnotu, ktorú určite zohľadní každý zamestnávateľ
  • Uplatnenie po skončení školy – 92% absolventov univerzít v Anglicku sa do 6 mesiacov úspešne zamestná v danom odbore
  • Životopis – Budeš iný, zaujímavý. V súčasnosti sa len málo Slovákov môže pochváliť titulom z anglickej školy. V Británii získaš konexie a na Slovensku veľkú šancu získať prácu, ktorá Ťa bude baviť
  • Získanie kontaktov – Jedna z najväčších výhod štúdia v zahraničí sú určite kontakty. Okrem toho, že získaš kamarátov z celého sveta, sa môžeš tiež zoznámiť s riaditeľmi a managermi veľkých firiem, ktorí chodia na tieto univerzity často prednášať.
  • Zlepšenie jazyka – Štúdium stále zvažuješ, ale obávaš sa jazykovej bariéry? Rozhodne nemusíš! Rovnako ako ty, prichádzajú na školu študenti z celého sveta s rovnakými obavami a s približne rovnakou jazykovou úrovňou. Pokiaľ Ťa škola vyberie, znamená to, že Tvoja angličtina spĺňa požiadavky. Učitelia samozrejme počítajú s tým, že sa na začiatku musíš trochu oťukať a pokiaľ niečomu nebudeš rozumieť, radi Ti to vysvetlia. Ani sa nenazdáš a budeš v angličtine aj rozmýšľať. :)
  • Prekonanie strachu – Aj dnes platí fakt, že sa ľudia ostýchajú rozprávať. Stále žijeme v návykoch z doby spred 20tich rokov, kedy sa ľudia bavili len určitým okruhom ľudí. Jednou z veľkých výhod bude pre Teba po vycestovaní prekonanie strachu. Získaš schopnosť osloviť ľudí, ktorí sa Ti v živote určite zídu. :)
  • Všeobecný prehľad – Zistíš, ako to chodí v zahraničí – čo funguje v SR lepšie a čo naopak horšie.
  • Podnikateľské prostredie – Vďaka diverzifikovanému trhu budeš mať šancu založiť si svoj vlastný business v jednom z najlepších podnikateľských prostredí na svete.
  • Zaujímavé študijné odbory – Štúdium v Anglicku ponúka rad zaujímavých študijných odborov a študenti často nevedia, čo si vybrať. Preto Ti odporúčame urobiť si pár osobnostných testov, kde zistíš, v čom vynikáš a ktorý študijný odbor by mohol byť pre Teba ten pravý.
  • Odbúranie predsudkov – Ľudia majú často predsudky a po pozretí večerných správ z médií si robia o človeku predstavu na základe rasy či národnosti. Po príchode do Anglicka však zistíš, že nie každý Poliak musí byť alkoholik, nie každý človek tmavšej pleti kriminálnik a nie každý Francúz snob.
Štúdium v Anglicku, Univerzity v Anglicku, práca v Anglicku 5/5 3
Spracovávame súbory cookies. Pomáhajú nám k správnemu fungovaniu webovej aplikácie, na poskytovanie funkcií sociálnych sietí, personalizáciu obsahu a inzercie a k analýzam jeho návštevnosti. používaním webu súhlasíte s ich použitím.