Vysokoškolské štúdium v Anglicku

Aké je štúdium na vysokej škole v Anglicku?

Anglické vzdelanie patrí vo svete k úplnej špičke. Britský systém vzdelania sa v mnohých ohľadoch od toho slovenského podstatne líši. V prvej fáze štúdia na univerzite získavajú študenti titul bakalár. Na vyšších úrovniach štúdia sa udeľujú tituly Master alebo Doctor.

Bakalárské štúdium trvá najčastejšie tri roky, u náročnejších odborov (lekárstvo a pod.) štyri, niekedy aj päť rokov. V rámci bakalárskeho programu je možné vycestovať na Erasmus alebo iné výmenné študijné stáže po celom svete. Magisterské štúdium je určené záujemcom o to najkvalitnejšie vysokoškolské vzdelanie v anglickom jazyku, ktoré je možné v Európe aj vo svete získať.

Magisterské štúdium trvá 1 alebo 2 roky (záleží na študovanom odbore). Cieľom magisterských programov je zvýšiť Tvoje znalosti a odbornú kvalifikáciu a zlepšiť Tvoju odbornú spôsobilosť.

studenti univerzity v Anglii

Ak stále váhaš, pozri si profily jednotlivých vysokých škôl, kde nájdeš menný zoznam všetkých ponúkaných odborov na danej škole.

Štúdium v Anglicku, Univerzity v Anglicku, práca v Anglicku 5/5 3
Spracovávame súbory cookies. Pomáhajú nám k správnemu fungovaniu webovej aplikácie, na poskytovanie funkcií sociálnych sietí, personalizáciu obsahu a inzercie a k analýzam jeho návštevnosti. používaním webu súhlasíte s ich použitím.