Bakalár v Anglicku

Aké je bakalárske štúdium v Anglicku?

Bakalárske štúdium v Anglicku je navrhnuté tak, aby si nadobudol dôkladné vedomosti vo vybranom odbore. Väčšina bakalárskych programov trvá, rovnako ako na Slovensku, 3 roky. Štúdium niektorých programov môže trvať aj 4 roky. Ide o takzvané sandwich courses. Pri týchto typoch programov prvé dva roky študuješ, potom rok pracuješ a následne štúdium ukončíš tretím ročníkom. 

Tradičným nástupným termínom je september. Niektoré univerzity ponúkajú aj alternatívne nástupné termíny, takže nezúfaj, pokiaľ si nestihol ten hlavný.

Čo sa týka obdržaného titulu, ten sa môže meniť v závislosti od vybraného programu, ktorý študuješ. Po troch rokoch si budeš pred meno písať jeden z týchto titulov: BA (Bachelor of Arts), BSc (Bachelor of Science), BEd (Bachelor of Education) alebo BEng (Bachelor of Engineering).

Pokiaľ stále váhaš nad výberom univerzity či programu, pozri si naše partnerské univerzity.

Nezabudni, že ako študent z EÚ si na štúdium vo Veľkej Británii  môžeš vziať študentskú pôžičku za veľmi prijateľných podmienok, vďaka ktorej bude Tvoje štúdium finančne menej náročné.

Štúdium v Anglicku, Univerzity v Anglicku, práca v Anglicku 5/5 3
Spracovávame súbory cookies. Pomáhajú nám k správnemu fungovaniu webovej aplikácie, na poskytovanie funkcií sociálnych sietí, personalizáciu obsahu a inzercie a k analýzam jeho návštevnosti. používaním webu súhlasíte s ich použitím.