FAQ štúdium v Anglicku

Musím za štúdium v Anglicku platiť? 

Áno. V Anglicku sa za školu platí školné. Jeho výška závisí od školy a typu štúdia. Ako študent EÚ si môžeš požiadať o študentskú pôžičku, s ktorou hravo pokryješ náklady na štúdium. Podrobnejšie informácie o pôžičke si môžeš prečítať v sekcii - Ako na to - Študentská pôžička.

Platí sa niečo za podanie prihlášky ? 

Nie, asistenciu s prihláškou na akúkoľvek partnerskú univerzitu robíme bezplatne.  V prípade, že si sa rozhodol pre univerzitu, ktorá sa nenachádza na našom zozname, účtujeme poplatok 99 EUR.

Bakalára už mám! Môžem nastúpiť aj na magisterský odbor?

Určite áno. Ak Ti štúdium na Slovensku nevyhovuje alebo len proste potrebuješ zmenu, môžeš sa prihlásiť na jeden z magisterských (Postgraduate) odborov. Budeš k tomu potrebovať certifikát z angličtiny (viac info na stránkach škôl) a certifikát o ukončení bakalárskeho štúdia.

 Čo všetko je potrebné pre podanie prihlášky?

Všetky dokumenty potrebné pre podanie prihlášky nájdete v sekcii Ako na to - Podmienky prijatia. Rozdielom medzi prihláškou na bakalársky (Undrgraduate) a magisterský (Postgraduate) odbor je iba jeden dokument o ukončení štúdia - mauritné vysvedčenie pre bakalársky a bakalársky diplom pre magisterský odbor.

Aký je deadline pre podanie prihlášky?

Všeobecný deadline pre online platformu UCAS na podanie prihlášky v Anglicku je 15. január. Neplatí to však pre všetky školy! Odbory ako medicína resp. akákoľvek prihláška na školy Oxford, či Cambridge majú deadline 15. október. Väčšina našich partnerských škôl príjma prihlášky aj po 15. januári, ale určite odporúčame tento deadline dodržať, aby si mal najväčšiu šancu získať miesto vo svojom vybranom odbore. 

Štúdium v Anglicku, Univerzity v Anglicku, práca v Anglicku 5/5 3
Spracovávame súbory cookies. Pomáhajú nám k správnemu fungovaniu webovej aplikácie, na poskytovanie funkcií sociálnych sietí, personalizáciu obsahu a inzercie a k analýzam jeho návštevnosti. používaním webu súhlasíte s ich použitím.