FAQ štúdium v Anglicku

Musím za štúdium v Anglicku platiť? 

Áno. V Anglicku sa za školu platí školné. Jeho výška závisí od školy a typu štúdia. Ako študent EÚ si môžeš požiadať o študentskú pôžičku, sktorou hravo pokryješ náklady na štúdium. Podrobnejšie informácie o pôžiške si môžeš prečítať v sekcii - Ako na to - Študentská pôžička.

Platí sa niečo za podanie prihlášky ? 

Poplatok 60 EUR (vratný depozit), ktorý zaplatíš na začiatku vybavovania zápisu na jednu z našich partnerských škôl, Ti bude po úspešnom ukončení prvého semestra vrátený. V prípade, že si sa rozhodol pre univerzitu, ktorá sa nenachádza na našom zozname, účtujeme poplatok 80 EUR.

Bakalára už mám! Môžem nastúpiť aj na magisterský odbor?

Určite áno. Ak Ti štúdium na Slovensku nevyhovuje alebo len proste potrebuješ zmenu, môžeš sa prihlásiť na jeden z magisterských (Postgraduate) odborov. Budeš k tomu potrebovať certifikát z angličtiny (viac info na stránkach škôl) a certifikát o ukončení bakalárskeho štúdia.

 Čo všetko je potrebné pre podanie prihlášky?

Všetky dokumenty potrebné pre podanie prihlášky nájdete v sekcii Ako na to - Podmienky prijatia. Rozdielom medzi prihláškou na bakalársky (Undrgraduate) a magisterský (Postgraduate) odbor je iba jeden dokument o ukončení štúdia - mauritné vysvedčenie pre bakalársky a bakalársky diplom pre magisterský odbor.

Aký je deadline pre podanie prihlášky?

Všeobecný deadline pre online platformu UCAS na podanie prihlášky v Anglicku je 15. január. Neplatí to však pre všetky školy! Väčšina našich partnerských škôl vyžaduje priame zaslanie dokumentov či vyplnenie svojej prihlášky. Deadline pre podanie prihlášky v Anglicku preto závisí individuálne od školy.

Spracovávame súbory cookies. Pomáhajú nám k správnemu fungovaniu webovej aplikácie, na poskytovanie funkcií sociálnych sietí, personalizáciu obsahu a inzercie a k analýzam jeho návštevnosti. používaním webu súhlasíte s ich použitím.