Ako hľadať ubytovanie v Anglicku

Ako najefektívnejšie hľadať študentské ubytovanie v Anglicku

  • Facebookové skupiny - Pokiaľ hľadáte súkromné ubytovanie, facebook je jednou z najrozšírenejších možností. Nájdeš tam množstvo ponúk ako od prenajímateľov, tak aj od študentov, ktorí za seba hľadajú náhradu alebo niekoho na spolubývanie.
  • Internetové portály - Ponúkajú široké spektrum ponúk na zdieľané bývanie, dlhodobé či krátkodobé prenájmy. Pokiaľ si už obdržal zo školy list o prijatí a cestuješ za štúdiom, určite si prezri pár bytov ešte pred odchodom.
  • Easyroomate - Portál s ponukou na spolubývanie. Ešte pred začiatkom hľadania vyplníš krátky registračný formulár, zadáš podľa filtra svoje požiadavky a môžeš sa pustiť do hľadania. :)
  • Internáty - Takmer každá škola v UK ponúka ubytovanie na internáte. Táto forma ubytovania je o niečo drahšia ako privátne bývanie, ale na druhej strane ponuka zahŕňa nábytok či vybavenie v kuchyni. Pokiaľ máš záujem o toto ubytovanie, prehliadni si stránky vybranej školy.
  • Couchsurfing / Airbnb - V prípade, že Ti nevyšla ani jedna z uvedených možností, máš ešte stále možnosť nájsť miesto pre dočasné bývanie! Couchsurfing je platforma, kde lokálni ľudia ponúkajú miesto na pár dní úplne zadarmo. Týmto nielen získaš čas na hľadanie, ale tiež ušetríš dosť peňazí. Ďalšou možnosťou je Airbnb. Tato stránka funguje podobne ako Couchsurfing, akurát s poplatkom. Ceny za ubytovanie sa líšia podľa ponuky a po príchode sa môžeš s majiteľom dohodnúť na výhodnejšej cene v prípade dlhšieho pobytu.
Štúdium v Anglicku, Univerzity v Anglicku, práca v Anglicku 5/5 3
Spracovávame súbory cookies. Pomáhajú nám k správnemu fungovaniu webovej aplikácie, na poskytovanie funkcií sociálnych sietí, personalizáciu obsahu a inzercie a k analýzam jeho návštevnosti. používaním webu súhlasíte s ich použitím.