Študentské práce v Anglicku

Za prácou do Anglicka cestujú Slováci už desiatky rokov. Maj však na pamäti, že budeš pred nimi vždy o krok vpred. Ak zamestnávatelia uvidia, že v Anglicku aj študuješ, budú sa na Teba pozerať úplne inak ako na Tvojich krajanov. Študenti, ktorí odišli do Anglicka s Information Planet, si zvyčajne našli prácu veľmi rýchlo. Na prácu sa však nespoliehaj hneď od začiatku. Pokiaľ budeš mať šťastie a hlavne ak budeš chcieť, prácu si určite nájdeš. Nezabudni však, že do Anglicka odchádzaš kôli štúdiu! Pre inšpiráciu sme pre Teba pripravili pár zaujímavých tipov na prácu či študentské brigády.

Práce při studiu v Anglii

  • Práca v bare či v reštaurácii - Angličania sú podobne ako Slováci veľkí milovníci piva a tomu je prispôsobený aj trh práce. Študenti sa spočiatku najčastejšie zamestnávajú ako pomocná sila v baroch, rešturáciách či fast-foodoch (KFC, McDonalds, Subway, Burger Kings a iné...)
  • Pomocné práce v skladoch - Veľká Británia má v celej Európe najviac skladov, kde sa skladuje tovar z celého sveta. Táto forma práce je vhodná skôr pre chlapcov.
  • Upratovanie, babysitting - Dievčatá sa najčastejšie zamestnávajú ako pomocná sila na upratovanie v hoteloch či privátnych domoch. Ďalšia možnosť je večerné stráženie detí, čo môže pomôcť aj Tvojej hovorenej angličtine.
  • Práca v obchodoch a butikoch - Je pravdou, že práca v obchode často vyžaduje lepšiu hovorenú angličtinu. Pokiaľ však budeš šikovný a budeš v správny čas na správnom mieste, aj na Tebe sa môže usmiať šťastie. :) Nezabúdaj rozdávať svoj životopis všade, kde to bude možné!
  • Online marketing - Veľká Británia je jedným z najväčších exportérov na svete a stáva sa, že práve veľké e-shopy či logistické spoločnosti hľadajú pomocné sily pre strednú a východnú Európu. Prezri si ponuky na internete, rozhoď siete a uvidíš, či sa niekto ozve :)
Štúdium v Anglicku, Univerzity v Anglicku, práca v Anglicku 5/5 3
Spracovávame súbory cookies. Pomáhajú nám k správnemu fungovaniu webovej aplikácie, na poskytovanie funkcií sociálnych sietí, personalizáciu obsahu a inzercie a k analýzam jeho návštevnosti. používaním webu súhlasíte s ich použitím.