Nultý ročník (Foundation)

Čo je to nultý ročník?

Nultý ročník, v angličtine nazývaný aj "foundation", je v UK navrhnutý tak, aby preklenul medzeru medzi Tvojimi súčasnými znalosťami a kvalifikáciami a tými, ktoré sú potrebné pre prijatie na bakalárske štúdium. Nultý ročník má v angličtine viacero pomenovaní, ako napríklad už zmienený foundation alebo aj preparation course či pathway. Jeho cieľom je doplniť Tvoje doterajšie jazykové znalosti aj akademické schopnosti. Slúži hlavne pre medzinárodných študentov, ktorí sú zvyknutí na iný spôsob výučby, nevedia, ako sa píšu akademické práce alebo sa jednoducho chcú v tomto smere zlepšiť pred samotným začiatkom štúdia. 

CRIC, college založený pod Anglia Ruskin University v Cambridgi ponúka takisto špeciálny typ nultého ročníka, nazývaný 1+1. Kým počas klasického nultého ročníka preberáš odborné predmety spolu s akademickou a jazykovou prípravou, počas 1+1 to máš pekne oddelené. V prvom semestri sa sústredíš iba na vylepšenie Tvojej angličtinyv druhom semestri sa zameriaš na zlepšenie Tvojich "academic skills"

Naša študentka v Cambridgi napísala o nultom ročníku výborný článok. Prečítaj si ho tu.

 

Aké sú výhody nultého ročníka?

  • Zvýšená šanca na prijatie

Nároky na prijatie do nultého ročníka sú väčšinou nižšie než priamo do prvého, či už sa jedná o akademické alebo jazykové schopnosti.

  • Menší kultúrny šok

Vhupnúť priamo do cudzieho vzdelávacieho systému, kde záleží na každej eseji, môže byť pre niektorých študentov trochu desivá predstava. Preto dostaneš počas nultého ročníka väčšiu podporu zo strany učiteľov a univerzitných pracovníkov.

  • Vylepšenie jazyka pred nástupom na bakalára

Pokiaľ vynikáš v odborných predmetoch, avšak Tvoja angličtina je slabšia, než by si potreboval/a, nultý ročník je pro Tebe tou správnou voľba!

  • Automatický postup do bakalárskeho programu

Pokiaľ chceš v bakalárskom programe pokračovať na tej istej univerzite, na ktorej si absolvoval/a nultý ročník, nemusíš si znovu podávať prihlášku - do prvého ročníka postúpiš automaticky.

Dohodni si s nami nezáväznú konzultáciu

 

 

Štúdium v Anglicku, Univerzity v Anglicku, práca v Anglicku 5/5 3
Spracovávame súbory cookies. Pomáhajú nám k správnemu fungovaniu webovej aplikácie, na poskytovanie funkcií sociálnych sietí, personalizáciu obsahu a inzercie a k analýzam jeho návštevnosti. používaním webu súhlasíte s ich použitím.