University of Glasgow

Gilmorehill

 

Hlavný kampus Gilmorehill sídli v časti mesta zvanej West End, z ktorej sa ľahko dostanete do centra mestskou hromadnou dopravou alebo pešo. Je to kompaktné prostredie v štýle kampusu so všetkými výhodami lokality v hlavnom meste. Gilmorehill je sídlom väčšiny výučbových a výskumných zariadení. V strede kampusu leží majestátna budova Gilberta Scotta s ikonickou zvonicou, ktorá je jednou z najpozoruhodnejších pamiatok v Glasgowe. V kampuse sa nachádzajú skvelé kryté športové zariadenia vrátane 25m bazéna, dvoch študentských zväzov, múzea, galérie a obrovská knižnica na 12 poschodiach. A keďže sa nachádza priamo v srdci West Endu, kampus je obklopený obchodmi, kaviarňami, barmi, reštauráciami, supermarketmi a kinom.

 

Garscube

Rozprestierajúc sa na 200 akroch na severozápadnej hranici mesta leží druhý univerzitný kampus, nádherná usadlosť Garscube, iba štyri míle od kampusu Gilmorehill. Garscube je domovom Fakulty veterinárneho lekárstva, internátnej budovy Wolfson a vonkajších športových zariadení, ktoré zahŕňajú trávnaté aj syntetické ihriská.

 

Dumfries

Univerzita v tomto kampuse ponúka tri vysokoškolské programy prostredníctvom Fakulty interdisciplinárnych štúdií.

  • Environmental Science & Sustainability
  • Health & Social Sector Leadership
  • Primary Education with Teaching Qualification

Dumfries kampus je vidiecky kampus v juhozápadnom Škótsku s uzavretou študentskou komunitou a blízkosťou turistických a cyklistických chodníkov, riek a jazier a úžasnými výhľadmi z miest, ako je napríklad Criffel na pobreží Solway, The Devil's Beef Tub v Moffat a lesný park Galloway. Vďaka vynikajúcemu dopravnému spojeniu je do zvyšku Veľkej Británie ľahký prístup: do Glasgowa a Edinburghu sa dostanete za necelé dve hodiny, zatiaľ čo do Carlisle za menej ako hodinu.

Štúdium v Anglicku, Univerzity v Anglicku, práca v Anglicku 5/5 3
Spracovávame súbory cookies. Pomáhajú nám k správnemu fungovaniu webovej aplikácie, na poskytovanie funkcií sociálnych sietí, personalizáciu obsahu a inzercie a k analýzam jeho návštevnosti. používaním webu súhlasíte s ich použitím.