ZA ROK S TITULOM MAGISTER – V ANGLICKU TO ZVLÁDNEŠ!

Píšeš bakalárku a surfuješ pritom po internete, tzv. prokrastinuješ? Nevadí! Hľadáš možnosti, čo so svojim životom po skončení bakalára? Už máš predstavu, kde budeš ďalej pokračovať? Práca či ďalšie štúdium? Najdôležitejšie je mať čo najviac informácií, aby si sa správne rozhodol/rozhodla. My sme tu od toho, aby sme Ti poradili a pomohli zodpovedať na všetky Tvoje otázky. Rád/rada cestuješ a spoznávaš nových ľudí? Záleží Ti na kvalite vzdelania a prestíži školy? Chceš niečo viac ako tvoji spolužiaci či kamaráti? Pokiaľ si niekoľkokrát za sebou odpovedal/a ÁNO, tak čítaj ďalej.

Anglicko predstavuje vynikajúce miesto na získanie vyššieho vzdelania. Vďaka skúsenostiam a poznaniu rôznych kultúr si vybuduješ sebavedomie. Výhody magisterského štúdia v Anglicku sú jasné, ale napriek tomu starostlivo zváž všetky informácie a možnosti predtým, ako sa rozhodneš. Výber univerzít je široký - od starých, tradičných po mladé, mestské či kampusové, so širokým záberom štúdia alebo úzko vyprofilované. Takisto by si si mal/a vybrať taký odbor, ktorý splní Tvoje očakávania a bude pre teba prínosom do budúcnosti. Bez Tvojho úsilia Ti však ani získanie magisterského diplomu automaticky nezaručí vysnívanú prácu.

 

Prečo študovať a získať magisterský diplom v Anglicku

 • široká ponuka oborov a špičková vybavenosť univerzít - vyberieš si presne oblasť, ktorá ťa zaujíma a ktorej by si sa chcel/a v budúcnosti profesijne venovať. Čo tak napríklad digital marketing, hudba, návrhárstvo, grafický design, právo, veda či technika?
 • štúdium spája teóriu s praxou - tvoríš projekty, skúšaš nové postupy. Pomer teórie a praxe závisí od zvoleného oboru. 
 • získaš prestížny titul už za jeden rok
 • žiadne štátnice - titul získavaš za absolvované skúšky počas roka a obhájením diplomovky
 • okrem odbornej znalosti si vylepšíš angličtinu a rozvinieš “soft skills”
 • zoznámiš sa s ľuďmi z celého sveta a nadviažeš množstvo priateľstiev
 • cenná skúsenosť do života - osamostatníš sa, naučíš sa dobre plánovať a zariaďovať

 

Nevýhody štúdia        

 • môže Ti chýbať rodina, kamaráti, známi
 • vzdialenosť od domova
 • nedostupnosť slovenského jedla
 • finančné zaťaženie

 

Čo Ti pomôže prekonať nevýhody? 

 • možnosti internetu - s rodičmi a kamarátmi si môžeš skypovať, messengerovať, whatsuppovať, sledovať ich instagram a byť stále v obraze.
 • ponuka nízko nákladových aeroliniek - vychytaj akčnú letenku za výhodnú cenu a za cca 2 hodiny si na Slovensku.
 • keď zatúžiš po slovenskom jedle, zájdi do poľských potravín, kde určite nájdeš to, čo hľadáš. Ale varujeme ťa - aj tak Ti bude viac chutiť cheddar než eidam!
 • študijné poplatky pokryje študentská pôžička, na ktorú máš ako občan EÚ nárok. Školné sa pohybuje okolo 7 - 9 tis. £. Splácať sa začína najskôr rok po ukončení štúdia.
 • Privyrobenie si popri štúdiu - ako občan EÚ nepotrebuješ pracovné povolenie a máš možnosť si popri štúdiu privyrobiť.  Odporúčame sa poobhliadať sa po práci v reštaurácii, bare či hoteli. Pomôže Ti to pokryť životné náklady na pobyt v zahraničí. Po podpísaní pracovnej zmluvy si nezabudni vybaviť National insurance number.

 

Oblasť Výška študentskej pôžičky
Anglicko 10 609 £
Škótsko 5 500 £

 

Podrobnejšie informácie ku magisterskému štúdiu v UK nájdeš v samostatnom článku, na podrobnosti ku študentskej pôžičke sa pozri sem.  Výbornou správou je, že finančná pomoc od britskej vlády pokryje náklady na školné a študentom sa navyše ešte zvýšia finančné prostriedky, ktorými môžu pokryť životné náklady. V prípade, ak priemerné školné vychádza na 7 - 9 000 £,  na život v Anglicku Ti ešte ostáva 3,5 - 1,5 000. £.

 

Štúdium v Anglicku nie je niečo, čo vyskúša každý. Pokiaľ sa rozhodneš pre túto možnosť, popremýšľaj o svojich potrebách, plánoch a snoch tak, aby si z toho vyťažil/a to najlepšie!

Štúdium v Anglicku, Univerzity v Anglicku, práca v Anglicku 5/5 3
Spracovávame súbory cookies. Pomáhajú nám k správnemu fungovaniu webovej aplikácie, na poskytovanie funkcií sociálnych sietí, personalizáciu obsahu a inzercie a k analýzam jeho návštevnosti. používaním webu súhlasíte s ich použitím.