ŠTUDUJ V ANGLICKU SO ŠTUDENTSKOU PÔŽIČKOU AJ PO BREXITE

Súčasná situácia ohľadom výstupu Veľkej Británie z Európskej únie (tzv. brexit) zapĺňa dennodenne stránky tlačových aj online médií. Chápeme, že je zložité sa v takejto situácii zorientovať. Zároveň by sme chceli našich súčasných aj budúcich študentov a čitateľov ukľudniť a podať im aktuálne informácie. 

 

Ako je to so štúdiom po Brexite?

  • na univerzitné štúdium (bakalár, magister) sa hlásiš za rovnakých podmienok ako doteraz
  • platí, že študenti, ktorí nastúpia na univerzitu v roku 2019 a 2020, majú garantovaný nárok na študentskú pôžičku počas ich celého štúdia (bakalár až 4 roky)
  • žiada sa osobitne o pôžičku pre bakalárske štúdium a osobitne pre magisterské štúdium
  • väčšina univerzít pri prijímacom procese nevyžaduje certifikát z anglického jazyka
  • stačí len podať potrebné dokumenty - žiadne prijímacie skúšky Ťa nečakajú
  • pokiaľ si chceš najskôr otestovať svoje schopnosti, môžeš nastúpiť do nultého ročníka  (na ten sa takisto vzťahuje študentská pôžička)

V Anglicku sa za štúdium na univerzite platí. Anglická vláda však vzdelanie vo svojej krajine veľmi podporuje a ponúka študentskú pôžičku aj pre študentov z Európskej únie. Splácanie štúdia začína najskôr rok po ukončení školy a to za podmienok, ktoré sa dozvieš v samostatnom článku tu


Pre štúdium vo Veľkej Británii na rok 2020 ešte
nie je neskoro. Pokiaľ sa Ti nepodarilo dostať sa na vybranú vysokú školu, dvere do tej anglickej sú stále otvorené! Prihlásiť sa môžeš ako na bakalárske, tak aj na magisterské štúdium. Naši špecialisti Ti radi poradia a pomôžu. Zabezpečujeme kompletný servis vrátane žiadosti o študentskú pôžičku a ubytovanie. Na prvom osobnom stretnutí sa dozvieš všetko potrebné o školách, lokalitách, študijných programoch či cenách, aby si mal/a všetky dôležité informácie pre svoje finálne rozhodnutie.

 

Štúdium v Anglicku, Univerzity v Anglicku, práca v Anglicku 5/5 3
Spracovávame súbory cookies. Pomáhajú nám k správnemu fungovaniu webovej aplikácie, na poskytovanie funkcií sociálnych sietí, personalizáciu obsahu a inzercie a k analýzam jeho návštevnosti. používaním webu súhlasíte s ich použitím.