Štúdium vo Veľkej Británii od januára 2021 - posledná príležitosť získať študentskú pôžičku

Posledné týždne sa stretávame s otázkou, či je stále možné študovať v Británii a pritom čerpať študentskú pôžičku? Mnoho študentov už túto možnosť zatratilo a preto prinášame prehľadnú rekapituláciu možností, ktoré sú stále aktuálne

23.6.2020 Britská vláda oznámila, že študenti z krajín EU, ktorí nastúpia na štúdium v Británii v septembri/októbri 2020 a v januári 2021, budú stále môcť čerpať finančnú podporu od britskej vlády po celú dobu štúdia. V tejto chvíli to znamená, že januárový nástup bude posledným, ktorý túto možnosť ponúka. 

 

BAKALÁRSKÉ ŠTUDIJNÉ PROGRAMY

TU sa budeme venovať možnosti štúdia nultého ročníka, prvého ročníka a tiež top up programom (tretí ročník bakalára). Na všetky tieto programy je možné podávať prihlášky až do konca decembra 2020.  

Nultý ročník

Jedná sa o program, ktorý je určený všetkým študentom, ktorí z nejakého dôvodu nespĺňajú požiadavky pre prijatie do prvého ročníka. Viac informácií o nultom ročníku sa dozviete tu.

 

PRE KOHO JE PROGRAM URČENÝ?

  • Pre študentov, ktorí odmaturovali s horším priemerom ako 2.5
  • neodmaturovali na prvý pokus a budú opravovať v septembri
  • majú obavy zo štúdia v zahraničí a chcú pomalší rozjazd 
  • chcú študovať program, ktorý sa výrazne líši od doterajšieho zamerania

 

 

Prvý ročník 

Áno, stále môžeme podávať prihlášky aj do prvého ročníka. Ak ste sa nedostali na vysokú školu v SR, alebo ste jednoducho nenašli ten správny odbor, ktorý by vás bavil a preto o ďalšom vzdelaní neuvažujete. Alebo ste si až do teraz mysleli, že je štúdium v Británii nereálna možnosť, tak odporúčame dohodnúť schôdzku, kde jednotlivé možnosti nezáväzne preberieme. 

 

Pre koho je program určený? 

  • Pro všetkých, ktorí úspešne ukončili stredoškolské vzdelanie 

 

*v prípade že máš horší priemer z maturity ako 2.5, tak nás stále kontaktuj. Možno vymyslíme vhodnú možnosť. 

 

TOP UP programy

Málo študentov vie, že ak máš skončené 2 roky bakalárskeho štúdia na Slovensku, alebo napr. veľmi populárny 2 ročný AP Degree v Dánsku, môžeš v Británii študovať tretí ročník bakalárskeho programu a za jediný rok získať prestížny bakalársky titul z britskej univerzity.  V tomto prípade stačí mať 120 kreditov z vysokej školy, či už zo Slovenska, alebo aj z iných krajín a vybrať si v Británii podobný študijný program. Po dokončení top up programu môžeš pokračovať v magisterskom štúdiu kdekoľvek na svete. Viac o TOP UP programoch sa dozvieš tu.

 

Pro koho je program určený?

  • Absolventi AP degree v Dánsku
  • Študenti, ktorí dokončili druhý ročník bakalárskeho programu a majú 120 kreditov
  • Študenti tretích ročníkov bakalárskeho štúdia, ktorým se nepodarilo spraviť štátnice, alebo nedosiahli potrebný počet kreditov, aby ich mohli absolvovaťMAGISTERSKÉ ŠTUDIJNÉ PROGRAMY 

Táto možnosť je v posledných rokoch veľmi populárna, keďže sa jedná len o jeden rok štúdia. Študenti si naviac môžu vybrať z obrovskej ponuky programov. Ďalšou výhodou je fakt, že nemusíte pokračovať v tom istom zameraní, ktoré ste študovali na bakalárskom štúdiu. Ak ste skončili bakalára už dávnejšie, to tiež nie je problém. Naopak, vaše pracovné skúsenosti môžu byť nápomocné. Pre inšpiráciu odporúčame stručné hodnotenie našej študentky Soni, ktorá študovala magisterské štúdium v Coventry. 

 

Pro koho je program určený? 

  • Pre všetkých, ktorí majú ukončené bakalárske štúdium 
  • Ak vás čakajú štátnice až v januári 2021, tak je stále šanca, že budete na januárový nástup prijatí!Ak vás niektorá z možností zaujala, tak na nič nečakejte a kontaktujte nás. Všetko preberieme buď cez telefón alebo osobne v našej kancelárii (Bratislava, Prešov). Tých tridsať minút času sa oplatí investovať, možno vám to zmení život

Štúdium v Anglicku, Univerzity v Anglicku, práca v Anglicku 5/5 3
Spracovávame súbory cookies. Pomáhajú nám k správnemu fungovaniu webovej aplikácie, na poskytovanie funkcií sociálnych sietí, personalizáciu obsahu a inzercie a k analýzam jeho návštevnosti. používaním webu súhlasíte s ich použitím.