ŠTÚDIUM VO VEĽKEJ BRITÁNII JE TOP

Študuj vo Veľkej Británii a o budúcnosť máš postarané!

 

Chcel by si študovať na univerzite v zahraničí, ale nevieš si vybrať tú správnu destináciu? Rozmýšľal si už nad Veľkou Britániou? Univerzity v UK sa totiž každoročne umiestňujú na najvyšších priečkach v zoznamoch najlepších univerzít na svete. Anglický vzdelávací systém sa považuje za jeden z najkvalitnejších vôbec. 

V našom článku uvádzame pár dôvodov, prečo si vybrať práve Veľkú Britániu, ktoré ti môžu pomôcť pri Tvojom rozhodovaní.

  •  Prihlášky na univerzity vo Veľkej Británii

Niektorí študenti si s pojmom „štúdium v zahraničí“ môžu spájať množstvo komplikácií, zariaďovania a administrácie. Opak je však pravdou! Možno budeš musieť posielať viac dokumentov ako na slovenské univerzity, ale rozhodne sa nemusíš ničoho báť.  Univerzity vo Veľkej Británii budú od teba vyžadovať známky zo strednej školy, doklad o úrovni angličtiny, maturitné vysvedčenie a tzv. personal statement – to neznie nejako komplikovane, nie?  Naši špecialisti Ti navyše pomôžu s napísaním personal statement.

  •  Nemáš čisté jednotky?

Na rozdiel od škôl na Slovensku sa univerzity v Anglicku počas prijímacieho procesu nepozerajú len na známky študenta. Pre univerzity v UK je však dosť podstatná tvoja motivácia. To znamená, že pokiaľ máš trošku horšie známky, ale si odhodlaný a motivovaný a dobre to všetko popíšeš v tvojom „personal statemente“, máš veľkú šancu sa na jednu z nich dostať. Pokiaľ máš ešte aj iné skúsenosti ( napr. práce, kurzy, certifikáty, štúdium jazyka v zahraničí a pod.), môžeš si oproti iným uchádzačom vo výberovom procese výrazne polepšiť.

 

Prečo Veľká Británia?

Ak sa pýtaš, čím sa toto štúdium odlišuje od štúdia na univerzitách na Slovensku, máme pre Teba hneď niekoľko dôvodov.  Poďme sa pozrieť na to, prečo si vybrať práve Veľkú Britániu.

 

  • Najlepšie univerzity na svete – Áno, je to tak! Veľká Británia si už niekoľko rokov drží pozíciu s najlepším vysokoškolským vzdelávacím systémom na svete! Absolvovaním štúdia na niektorej z univerzít v Anglicku tak získaš obrovskú pridanú hodnotu, ktorú určite zohľadní  každý zamestnávateľ.
  • Uplatnenie po skončení školy – až 92% absolventov UK univerzít si do 6 mesiacov úspešne nájde zamestnanie v danom obore.
  • Získanie kontaktov – Jedna z najväčších výhod štúdia v zahraničí sú určite kontakty. Okrem toho, že získaš kamarátov z celého sveta, môžeš sa takisto zoznámiť s riaditeľmi a manažérmi veľkých firiem, ktorí často prednášajú na týchto univerzitách.
  • Zlepšenie jazyka – Stále zvažuješ štúdium, ale obávaš sa jazykovej bariéry? To rozhodne nemusíš! Rovnako ako aj ty, s rovnakými obavami a s približne rovnakou jazykovou úrovňou prichádzajú na školu študenti z celého sveta. Pokiaľ si ťa škola vyberie, znamená to, že tvoja angličtina spĺňa požiadavky. Učitelia samozrejme rátajú s tým, že sa zo začiatku musíš oťukať a pokiaľ niečomu nebudeš rozumieť, radi ti to vysvetlia. Ani sa nenazdáš a budeš v angličtine aj premýšľať. 
  • Zaujímavé študijné obory – Štúdium v ​​UK ponúka množstvo zaujímavých študijných oborov a študenti často netušia, čo si vybrať. V tomto  prípade by sme odporučili prejsť si sylaby jednotlivých oborov, kde uvidíš všetky predmety, ktoré by si študoval. Takto si možno ľahšie vyberieš to, čo by Ťa bavilo. Takisto však nezabúdaj na budúcnosť  a na tvoje možné uplatnenie s daným oborom.

 

Aké ešte môžeš mať obavy?

Odlúčenie od rodiny, známych a kamarátov Áno, je pravda, že sa náhle ocitneš sám mimo domova. Nikto za teba nič nevybaví, nikto ti nenájde prácu, nikto iný ti nezaloží účet – áno, všetko, čo potrebuješ, si budeš musieť vybaviť sám. To je ale to, čo ťa naučí sebestačnosti a nezávislosti. To je to, o čom je život v zahraničí. Naučíš sa spoľahnúť sa na seba, naučíš sa samostatnosti a dospeješ.

Diaľka  Áno, bude sa ti cnieť po rodine, po kamarátoch, dokonca aj po jedle. V dnešnej dobe internetu ale väčšinu z nich vyriešiš cez Skype. Keby to nestačilo, tak medzi Slovenskou republikou a Veľkou Britániou lieta množstvo nízko nákladových letov a za hodinku či dve si doma. Čo sa týka jedla, tak stačí nájsť poľské potraviny a máš vyhrané:)

Financie Je pravda, že ceny vo Veľkej Británii sú oproti SR približne o 30% vyššie, to však platí aj pri platoch. Ako študent z EÚ tu môžeš neobmedzene pracovať, ale počas semestra by sme neodporúčali pracovať viac ako 20 hodín týždenne. Existuje množstvo ponúk na prácu v baroch, reštauráciách, hoteloch a pod. Záleží len na tvojej šikovnosti, akú prácu si nájdeš a za aký čas. Štúdium je síce platené, ale ako občan EÚ máš nárok na študentskú pôžičku, ktorá ti pokryje všetky potrebné študijné poplatky. Informácie o výhodnosti pôžičky nájdete v článku Ako financovať školné na univerzite vo Veľkej Británii

Štúdium v Anglicku, Univerzity v Anglicku, práca v Anglicku 5/5 3
Spracovávame súbory cookies. Pomáhajú nám k správnemu fungovaniu webovej aplikácie, na poskytovanie funkcií sociálnych sietí, personalizáciu obsahu a inzercie a k analýzam jeho návštevnosti. používaním webu súhlasíte s ich použitím.