PRVÝ ROČNÍK S EXTRA PRÍPRAVOU – INTERNATIONAL YEAR ONE

PRVÝ ROČNÍK S EXTRA PRÍPRAVOU – INTERNATIONAL YEAR ONE

Štúdium bakalárskeho programu v Anglicku znamená neoceniteľnú skúsenosť, ktorá si však vyžaduje veľké odhodlanie a pripravenosť. Uvedomujú si to aj samotné univerzity a preto ponúkajú svojim študentom možnosť štúdia prvého ročníka s extra prípravou (international year one). V praxi to znamená, že študenti navštevujú prvý ro  čník na univerzite, kde študujú všetky predmety vybraného študijného programu napr. psychológia, ako bonus majú možnosť navštevovať 4 - 7 hodín extra výučby týždenne. Tieto dodatočné hodiny pomáhajú rozvíjať nasledujúce zručnosti:

  • Akademická angličtina - písanie akademických textov, debatovanie, argumentácia
  • Príprava, spracovanie a vlastná prezentácia projektov
  • Individuálna lekcia s lektorom, ktorý poradí s preberanou látkou v ľubovoľnom predmete

Prvý ročník s extra prípravou má ďalší benefit a tým sú nižšie požiadavky na prijatie.

Univerzita predpokladá a prax to len potvrdzuje, že študenti, ktorí majú možnosť extra prípravy, sú počas prvého ročníka uvedení do štúdia na perfektnej úrovni. Štatistiky ukazujú, že študenti, ktorí prejdú nultým alebo prvým ročníkom s extra prípravou majú lepšie študijné výsledky ako študenti, ktorí týmto programom neprešli.

 

Prihlášky do nultého ročníka a prvého ročníka s extra prípravou  sa môžu podávať až do 30.6. a sú BEZPLATNÉ. Oba programy je možné takisto financovať študentskou pôžičkou od britskej vlády.

Štúdium v Anglicku, Univerzity v Anglicku, práca v Anglicku 5/5 3
Spracovávame súbory cookies. Pomáhajú nám k správnemu fungovaniu webovej aplikácie, na poskytovanie funkcií sociálnych sietí, personalizáciu obsahu a inzercie a k analýzam jeho návštevnosti. používaním webu súhlasíte s ich použitím.