PREČO POSLAŤ SVOJE DIEŤA ŠTUDOVAŤ DO ZAHRANIČIA?

PREČO POSLAŤ SVOJE DIEŤA ŠTUDOVAŤ DO ZAHRANIČIA?

Väčšina rodičov si želá, aby sa ich dieťa naučilo počas štúdia na základnej a strednej škole aspoň jeden cudzí jazyk na dobrej komunikačnej úrovni. Niekedy sa môže stať, že prvotné nadšenie z výučby cudzieho jazyka vystrieda strach a nechuť. To môže byť spôsobené rôznymi faktormi – napr. vedením hodiny v škole či porovnávaním schopnosti rovesníkov. Vy ako rodičia však môžete týmto situáciám predísť a nechať dieťa znovu objaviť krásu cudzieho jazyka a to prostredníctvom jazykového kurzu v zahraničí.

Prečo posielať deti na kurz do zahraničia?

Deti majú jedinečnú schopnosť zhostiť sa cudzej reči oveľa rýchlejšie ako dospelý človek. Štúdium v zahraničí zároveň predstavuje najprirodzenejšiu a najefektívnejšiu formu osvojenia si cudzieho jazyka. Môže deťom pomôcť znovu objaviť zadupané nadšenie a chuť vycibriť si svoju jazykovú zručnosť. Pokiaľ trpíte obavami, že Vaše maličké to samo predsa nemôže zvládnuť, nebojte sa. Navyše, môžete sa spoľahnúť aj na našu asistenčnú službu. Môžete si byť teda istí, že o Vaše dieťa bude dobre postarané.

Ako táto asistencia funguje?

Pri odchode maloletého dieťaťa na jazykový kurz do zahraničia sa urobia všetky kroky, ktoré umožňujú nielen bezproblémové presunutie sa na samotné miesto programu ale aj non-stop asistenciu pre mladého študenta počas štúdia aj mimo neho.

Pri odchode na kurz je dieťa na letisku odovzdané do starostlivosti asistenčnej služby, ktorá sa oň postará od vybavenia na letisku, prípadne si dieťa prevezme pri pasovej kontrole a odprevadí ho až do lietadla. Pri prílete do cieľovej destinácie na dieťa čaká znovu osoba poverená asistenčnou službou, ktorá ho prevedie pasovou kontrolou, vyzdvihnú spoločne batožinu a následne dieťa zverí zamestnancovi školy, kde dieťa nastupuje na jazykový kurz. Po ukončení pobytu je dieťa opäť odvedené na letisko a absolvuje rovnaký postup za doprovodu asistenčnej služby na ceste domov.

Za jazykovým vzdelaním môžete cestovať aj s celou rodinou a využiť kurzy pre rodičov s deťmi.

 

Akým spôsobom prebieha celkový pobyt dieťaťa?

Po prílete do cieľovej destinácie sa dieťa ubytuje v hostiteľskej rodine alebo priamo v areáli školy. Dieťa v škole absolvuje test na zistenie jazykovej úrovne a podľa jeho výsledku je zaradené do danej triedy. Triedy sú medzinárodné a majú maximálne 15 detí. Deti trávia vyučovanie aj voľný čas v spoločnosti ostatných študentov z celého sveta a sú tak nútení používať cudzí jazyk aj mimo výučby. Jazykový kurz prebieha v dopoludňajších hodinách, popoludnie je venované voľnočasovým aktivitám rôzneho zamerania. V rámci pobytu môžu deti objavovať krásu krajiny prostredníctvom rôznych výletov. Deti majú zaistený 24 hodinový dozor. Samozrejmosťou je takisto telefonický či emailový kontakt s dohliadajúcou osobou. Strava sa zabezpečuje formou plnej penzie. Po skončení kurzu je dieťa dopravené na letisko a cestuje späť domov.

Kurzy prebiehajú hlavne počas letných prázdnin a trvajú spravidla 2 - 4 týždne. Nie je však problém vybaviť pobyt aj počas školského roku, resp. dieťa možno prihlásiť aj na kurz trvajúci viacero týždňov. Záleží na ponuke konkrétnej školy a kurzu. Samostatnou kapitolou je však štúdium na strednej škole v zahraničí, jeho dĺžka je väčšinou niekoľko mesiacov, prípadne celý školský rok. 

 

Pár slov na záver

Po návrate pozorujeme u detí vo väčšine prípadov nadšenie, množstvo zážitkov a nových kamarátstiev a tešia sa už na ďalšie prázdniny, kedy môžu znovu absolvovať pobyt v zahraničí. Často zabúdaným, avšak zásadným benefitom štúdia v zahraničí býva väčšia samostatnosť detí. Rodičia si často uvedomia, že už nemajú vedľa seba malé dieťatko, ale už samostatného a šikovného chlapca či slečnu, ktorí si dokážu poradiť aj bez neustálej asistencie rodičov. Prínos jazykového kurzu teda v kocke zahŕňa zlepšenie jazykovej úrovne, rozvoj samostatnosti, zvýšenie sebavedomia, nadviazanie nových kontaktov, spoznanie novej kultúry a krajiny a rozšírenie pohľadu na svet. Čo lepšieho môžeme svojim deťom dopriať?

Štúdium v Anglicku, Univerzity v Anglicku, práca v Anglicku 5/5 3
Spracovávame súbory cookies. Pomáhajú nám k správnemu fungovaniu webovej aplikácie, na poskytovanie funkcií sociálnych sietí, personalizáciu obsahu a inzercie a k analýzam jeho návštevnosti. používaním webu súhlasíte s ich použitím.