Edinburgh Napier University

Edinburgh Napier University, so sídlom v hlavnom meste Škótska, je inovatívna univerzita, inšpirovaná a úzko spojená s okolitým svetom.  Pýši sa titulom najlepšej "Modern University" v Škótsku a zároveň svojim prepojením na reálny biznis a inštitúcie tak, aby zabezpečovala svojim absolventom reálne schopnosti pre ich úspešné uplatnenie v praxi. Viac ako 95% absolventov sa zamestná alebo pokračuje v ďalšom štúdiu do šiestich mesiacov od ukončenia štúdia (HESA 2017).
 

V medzinárodnom rebríčku univerzít QS Stars 2019 bola ocenená jej kvalita výučby, internacionalizácia a zamestnateľnosť, pričom univerzita v každej z týchto kategórii získala päť hviezdičiek. 


Edinburgh Napier Uni je medzinárodné spoločenstvo s približne 20 000 študentmi z viac ako 140 krajín, študujúcich v Edinburghu, na partnerských kampusoch v zahraničí a online. Univerzita poskytuje široké spektrum praktického vysokoškolského a postgraduálneho štúdia, výučby a výskumu priamo na akademickej pôde a online. Hlavným cieľom školy je kombinovať profesionálne know-how s akademickým prístupom a učením sa, súvisiacim s prácou, aby študentom pomohla uspieť aj mimo univerzity.

Študenti majú možnosť vybrať si z nasledovných oblastí štúdia:

 Aplikované vedy

 Zdravotná a sociálna starostlivosť

 Umenie a kreatívny priemysel

Výpočtová technika

Engineering & The Built Environment

The Business SchoolV Edinburghu má univerzita tri kampusy ponúkajúce špičkové vybavenie pre štúdium, výučbu a výskum. Patria sem špecializované zariadenia pre vedu o športe a cvičení, strojárstvo, výpočtovú techniku, prírodné vedy, žurnalistiku, televíziu a film, dizajn, fotografiu, ošetrovateľstvo, pôrodnú asistenciu a podporu nových začínajúcich podnikov. Ponúka tiež celý rad online a dištančných kurzov.


Výskum, ktorému sa venuje táto univerzita, pomáha hľadať riešenia problémov v spoločnosti a zlepšovať život v Škótsku a na celom svete. V roku 2015 bola ocenená cenou Queen’s Anniversary Prize za medzinárodne uznávanú prácu v drevárskom priemysle, udržateľnej výstavbe a vede o dreve. Toto je najprestížnejšie ocenenie pre vysokoškolský sektor vo Veľkej Británii za vplyv výskumu na podnikanie, priemysel, životné prostredie a spoločnosť - na národnej i medzinárodnej úrovni. Po predchádzajúcom úspechu v roku 2009 to bol druhý triumf pre jej Školu inžinierstva a zastavaného prostredia.

Zaujímalo by Ťa štúdium na tejto škole?

Štúdium v Anglicku, Univerzity v Anglicku, práca v Anglicku 5/5 3
Spracovávame súbory cookies. Pomáhajú nám k správnemu fungovaniu webovej aplikácie, na poskytovanie funkcií sociálnych sietí, personalizáciu obsahu a inzercie a k analýzam jeho návštevnosti. používaním webu súhlasíte s ich použitím.