10 DOVODOV PREČO SA KONEČNE ODHODLAŤ NA ŠTÚDIUM V ANGLICKU

Štúdium v zahraničí sa stalo v posledných rokoch často skloňovaným pojmom. Otvára donedávna zatvorené dvere a rozširuje obzory. Generácia našich rodičov takéto možnosti príliš nemala. Je úplne v poriadku, že sa z viacerých dôvodov obávaš štúdia v zahraničí. Ale prečo by mal zvíťaziť strach z neznáma nad radosťou z poznania? Prinášame Ti prehľadný zoznam dôvodov, prečo by si mal štúdium v zahraničí zvážiť.

 

A prečo práve Anglicko? To sa hneď dozvieš!

 

1. Môžeš požiadať o finančnú podporu od britskej vlády 

Britská vláda poskytuje pre všetkých študentov z EÚ finančnú podporu na bakalárske aj magisterské štúdium. Pôžička pokryje poplatky na celé štúdium. Spláca sa najskôr rok po ukončení štúdia.

2. Rozhovoríš sa cudzím jazykom

Neexistuje lepší spôsob ako si osvojiť cudzí jazyk než stráviť určitý čas v krajine, kde sa týmto jazykom hovorí. Dostane sa Ti samovoľne pod kožu a budeš ním obklopený na každom kroku. S vyššou kvalitou angličtiny sa Ti odrazu otvorí nový svet.

3. Získaš nových priateľov

Zdieľanie radostí aj strastí s novými spolužiakmi, spolubývajúcimi a ďalšími kamarátmi upevní Váš vzťah a Ty získaš priateľov na celý život. Vytvoríš si medzinárodnú sieť kontaktov, ktoré iste využiješ v pracovnom aj osobnom živote.

4. Osamostatníš sa

Všetko sa začína odchodom. Že si nikdy neletel/a sám/sama lietadlom? Je na čase to vyskúšať! V mieste štúdia je potrebné zariadiť množstvo vecí potrebných k bežnému životu. Kde budeš bývať, čo budeš jesť, ako sa máš dopraviť do školy? Teraz Ti to určite pripadá ako veľký strašiak, ale ako sa potom budeš cítiť, keď to všetko zvládneš? Budeš na seba pyšný/á a ďalšie úlohy zvládneš s prehľadom. Potešíš tým určite aj svojich rodičov.

5. Otvárajú sa Ti široké možnosti na cestovanie

Spoznávať Anglicko bude zábava. Krajina disponuje objemnou sieťou leteckých trás a kúpiť si letenku od nízko nákladovej spoločnosti za pár libier sa ti zapáči. Cestuj na vlastnú päsť, s kamarátmi alebo využi ponuky tvojej univerzity či školy.

 

 

6. Inšpiratívne prostredie - získaš stimuly, o ktorých sa Ti ani nesnívalo!

Zahraničná skúsenosť človeku otvára vrátka, ktoré mal doteraz zatvorené na zámok. V novom prostredí prichádzajú nové nápady, rozvíja sa osobnosť, rozširujú a menia sa pohľady na život. Či už sa jedná o nápad na budúce podnikanie, nové fotky na Instagrame či zmena životného postoja, pobyt v zahraničí Ťa v každom prípade posunie vpred.

7. V životopise Ti bude žiariť bod - medzinárodne uznávaný titul

Budeš mať otvorené dvere a nikde vo svete nebudú mať problém s uznaním tvojho vzdelania. Pri prijímacom pohovore získaš s týmto esom v rukáve zásadnú konkurenčnú výhodu. Je všeobecne známe, že ľudia so študijnými či pracovnými skúsenosťami zo zahraničia majú výrazne lepšie platové podmienky ako ľudia bez nich.

8. Študuj obor, ktorý Ťa naozaj baví a zaujíma

Univerzity v Anglicku patria ku svetovej špičke a ponúkajú neskutočné množstvo študijných oborov. Chceš navrhovať interiéry lietadiel, skúmať morské živočíchy alebo sa chceš naučiť špeciálne efekty vo filme? Môžeš tak študovať naozaj to, čo ťa bude baviť a počas štúdia vylepšíš svoju angličtinu na špičkovú úroveň.

9. Ako absolvent zahraničnej školy získaš rýchlejšie prácu v obore

A to až 2x rýchlejšie než Tvoji rovesníci, čo študovali na domácej pôde!

10. Vykročíš zo svojej komfortnej zóny a určite sa nebudeš nudiť

Prvotné obavy z neznámeho trápia každého z nás. Aby si v živote niečo dokázal/a, je potrebné vystúpiť zo svojej ulity a porozhliadať sa po svete. Naraz zistíš, že život tam vonku ponúka netušené možnosti. Je len na Tebe, koľko toho stihneš objaviť!

Štúdium v Anglicku, Univerzity v Anglicku, práca v Anglicku 5/5 3
Spracovávame súbory cookies. Pomáhajú nám k správnemu fungovaniu webovej aplikácie, na poskytovanie funkcií sociálnych sietí, personalizáciu obsahu a inzercie a k analýzam jeho návštevnosti. používaním webu súhlasíte s ich použitím.